Přeskočit na obsah

Vzdělání

ZŠ Bosonožská Brno, rok 1984 - 1985, 1. třída

Studium

Po té, co jsem absolvoval jesličky a mateřskou školku jsem dne 3. září 1984 nastoupil na základní školu, kde jsem strávil devět let. Odtam jsem pokračoval na učiliště s nástavbou na střední školu zakončenou maturitní zkouškou. Po celou dobu jsem se učil německý jazyk, který mě moc nepřirostl k srdci, tak jsem šel na jednoroční, pomaturitní denní studium anglického jazyka. Následně jsem vyzkoušel na pár měsíců vysokou školu. Nicméně podnikání a výše finančního ohodnocení zvítězilo nad školou. O několik let později jsem nastoupil na studium MBA.

různých škol
1
roků strávené v lavicích
9
přečtených knih
+ 50

Vysoká škola

2006 - 2009

Během mého podnikání jsem cítil, že mi chybí informace jak správně řídit a vést společnost. Proto jsem se rozhodl, že nastoupím na studie „MBA Senior Executive„, kterou jsem studoval pod záštitou na B.I.B.S., a.s., Lidická 960/81, 602 00 Brno – Černá Pole. V posledním ročníku jsem procházel těžším životním obdobím (zdravotní a finanční problémy) a titul MBA jsem nakonec nedokončil. O titul mě v samotném důsledku nikdy nešlo, neboť zastávám názor „Ukaž co umíš a podle toho budeš odměněn„. V životě je mnohem důležitější, jaké jsou za Vámi výsledky.

ntu.ac.uk | www.bibs.cz

Vysoká škola

2001 - 2001

V období studia na VÚT jsem obdržel z MU fakulty informatiky vyjádření, že jsem byl přijat na odvolání a mohu v dalším roce nastoupit. Jenže já už přičichl k podnikání a začal jsem vydělávat na tu dobu velice slušné peníze a na studie již v té době nezbyl čas.

fi.muni.cz

Vysoká škola

1999 - 2000

Během studia angličtiny jsem se rozhodl, že půjdu na vysokou školu MU studovat informatiku. Nebyl jsem přijatý, ale přijali mě na VÚT strojní, obor informatika. Jenže po nástupu do školy jsem zjistil, že informatiku budu mít až od 3 ročníku. Již během prvního semestru jsem zjistil, že mě strojařina vůbec nebaví – kótovat ozubené kolečka. V té době jsem již pomalu rozjížděl svůj GSM business, který vyžadoval spousty energie a času. Rozhodl jsem se ukončit studium na této univerzitě.

fme.vurbr.cz

Angličtina

1998 - 1999

Skončil jsem úspěšně střední školu a vydal se do IBM na můj první pracovní pohovor. I když mě tenkrát říkali, že nebude potřeba angličtina, tak při výběrovém řízení zapotřebí byla a přijatý jsem nebyl. Na základní a střední škole jsem se učil pouze němčinu, která mě k srdci nikdy nepřirostla. Proto jsem se rozhodl, že nastoupím na denní studium anglického jazyka. Kurz jsem zakončil certifikátem.

www.sjs-brno.cz

Střední škola

1996 - 1998

Pokračoval jsem v nástavbovém studiu „Podnikání v oboru telekomunikací“ který jsem dvou letech zakončil maturitní zkouškou s vyznamenáním.

www.cichnovabrno.cz

Střední škola

1993 - 1996

Po základní škole jsem zamířil na učiliště obor „Spojový mechanik pro sdělovací sítě„. Můj tatínek tu kdysi studoval a já šel v jeho šlépějích. I když jsem měl vesměs výborný prospěch, tak nemůžu říci, že by mě ta škola naplňovala. Zakončil jsem ji nejen výučním listem, ale jako jeden z mála jsem byl vybrán a připuštěn k Holandským zkouškám, kde jsem získal tři diplomy.

www.cichnovabrno.cz

Základní škola

1984 - 1993

Základní školu jsem měl deset minut pěšky od domova. Bydleli jsme v panelovém domě ve Starém Lískovci. Můj ročník měl jako první devátou třídu, kde mě rodiče nahlásili, abych si prodloužil mládí.

www.zsbos9.cz

Vysoká škola

Původně jsem chtěl studovat informatiku. Nicméně mé úspěšné podnikání vyhrálo nad studiem. K dnešnímu dni tj. 10. června 2022 stále uvažuji nad vysokou školou, že bych si dodělal a to zejména kvůli informacím, které bych se tam dozvěděl. Láká mě ekonomicko-správní fakulta nebo advokacie.

Masarykova Univerzita - Fakulta Informatiky
Knihovna

Četba a studium

Číst jsem bohužel začal až ve svých cca 25 letech. Do té doby jsem nepřečetl nikdy ani jedinou knihu, ani z té povinné četby. Tohoto lituji, neboť jsem již od útlého věku mohl nasávat moudrost z knížek. Doháním to poslední roky, kde knihovna je již malá a nedá se již rozšiřovat. Desítky knížek mám různě po skříních, na stole apod. Nestihám číst a naráz mám třeba rozečtené i pět knih. Svým dětem se snažím jít příkladem a vštěpuji jim do paměti, aby četli, četli a četli.

Svým způsobem to beru jako denní a neustálé studium. Zajímám se o ekonomii, právo, bankovnictví, účetnictví, daně, vše ohledně zdraví, stravu a její vliv na lidského tělo, biologii, genetiku, životopisy úspěšných lidí, motivační knihy jak se neustále zlepšovat, apod.